Home » Archiwum » Rok szkolny 2018/2019 » Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków – międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Chcąc połączyć to wydarzenie z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości, zespół nauczycieli języków obcych w naszej szkole przygotował quiz 100 Questions About Poland – 100 Pytań o Polskę. Wzięło w nim udział kilkanaście zespołów z klas 4 – 8. Musieli zmierzyć się z pytaniami z geografii Polski, historii czy kuchni. Jednak najwięcej trudności uczestnicy mieli z pytaniami dotyczącymi …języka polskiego!

Podczas tegorocznego Europejskiego Dnia Języków Obcych uczennice klas VIII pod okiem nauczycielki Anny Pająk przeprowadziły pokazowe lekcje języka niemieckiego w klasach edukacji wczesnoszkolnej. Amelia Pałys i Martyna Farion  śpiewająco nauczyły uczniów klasy Ib powitań, pożegnań i przedstawienia się. Alicja Cynar i Klaudia Podmokły przeprowadziły uczniów klasy IIb w świat liczb i rytmicznych wyliczanek. Gabrysia Kasprzyk i Martyna Masiak wraz z uczniami klasy IIIa poznawały części ciała, świetnie się przy tym bawiąc. Okazało się, że dla większości dzieci język niemiecki, nie jest tak bardzo obcy jak mogłoby się wydawać.

Ósmoklasistkom serdecznie gratulujemy odwagi i fantastycznego podejścia do dzieci. Wychowawczyniom klas dziękujemy za serdeczne przyjęcie nas w tym dniu.

Języki obce nie są już takie obce gdy na co dzień widzimy napisy na koszulkach!