Home » Aktualności » Projekt Erasmus + “A small choir for a great continent” w Hiszpanii

Projekt Erasmus + “A small choir for a great continent” w Hiszpanii

W dniach 12-16 grudnia 2022 roku grupa kilku uczniów oraz nauczycieli z naszej szkoły wzięli udział w projekcie Erasmus + „A small choir for a great continent”. Tym razem uczestnicy wyjechali do słonecznej Hiszpanii, a dokładniej do Murcji. Ceip Luis Costa była naszą szkołą goszczącą i równocześnie partnerem w projekcie. W projekcie wzięło udział 5 państw: Hiszpania (region Castilla la Mancha, Murcja, Katalonia), Chorwacja, Grecja, Włochy (region Sycylia) oraz Polska (województwo śląskie i podkarpackie). Celem projektu jest zapoznanie uczniów z folklorem, historią oraz tradycyjną muzyką z danego regionu. Nasz pobyt miał miejsce w grudniu, dlatego podczas koncertu zaprezentowano tradycyjne pieśni świąteczne i kolędy.

Zapraszamy do obejrzenia filmów z pobytu: