Home » Aktualności świetlicy szkolnej » Zajęcia z kompasem i lupą

Zajęcia z kompasem i lupą

Dnia 28 października br. grupa uczniów ze świetlicy uczestniczyła w kolejnych zajęciach przyrodniczych w parku. Tym razem tematem zajęć była praca z mapą i kompasem. Każdy z uczniów otrzymał mapę miasta oraz kompas. Następnie wszyscy uczyli się korzystać z mapy i za pomocą kompasu wyznaczać kierunek trasy. Przy okazji uczniowie przypomnieli sobie kierunki geograficzne w języku polskim i angielskim. Po części teoretycznej były zajęcia praktyczne. W dalszej część spotkania uczniowie przy pomocy lupy oglądali różne drobne owady. W drodze powrotnej grupa odkryła kolejnego misia, z którym chętnie się sfotografowała. Zajęcia poprowadziła pani Małgorzata Tarczyńska Góra – Główny Specjalista ds. edukacji, turystyki i rekreacji.