Home » Aktualności » Rajd szlakiem Orląt Przemyskich

Rajd szlakiem Orląt Przemyskich

„Ukochani przez bogów umierają młodo (…)”

10 listopada 2022r. klasy 5a, 5b i 6b wraz z opiekunami: panią Małgorzatą Banicką, panią Anną Dryniak i panią Elżbietą Oleszek wybrały się na rajd niepodległościowy. Uwaga wszystkich była skupiona na miejscach pamięci i historii, która się z nimi wiąże, a którą przybliżyła wszystkim pani Małgorzata Banicka. Młodzież odwiedziła pomnik Orląt Przemyskich, obelisk Józefa Piłsudskiego, zespół cmentarzy wojennych, polski cmentarz wojskowy, grób Ireny Benschówny, grobowiec Orląt Przemyskich, przy którym o godz. 11.11 uroczyście odśpiewaliśmy hymn państwowy.  Żywej lekcji historii towarzyszył śpiew pieśni patriotycznych przy akompaniamencie gitary.

Anna Dryniak

 

 

 

Bierzemy udział w programie

Bierzemy udział w programie