Home » Aktualności » Dzień Krajobrazu

Dzień Krajobrazu

20 października przypada Międzynarodowy Dzień Krajobrazu. Hasło tegorocznych obchodów brzmi KRAJOBRAZ DOŚWIADCZAM W PEŁNI. Z tego względu 19 września została zaproszona do naszej szkoły Pani mgr inż. Małgorzata Tarczyńska-Góra – Główny Specjalista ds. edukacji, turystyki i rekreacji, która tłumaczyła uczniom czym jest krajobraz, a następnie prezentowała różne typy krajobrazów występujące na terenie Polski. W zajęciach brali udział uczniowie klasy 2a oraz ze świetlicy szkolnej. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali mapy Parku Krajobrazowego Pogórza Przemyskiego, które zostaną wykorzystane do celów edukacyjnych. Nasza szkoła dostała też w prezencie domek dla owadów, który będzie zamontowany na terenie ogródka. Spotkanie przygotowała Pani Małgorzata Banicka.