Home » Aktualności świetlicy szkolnej » Wyjście na Zniesienie

Wyjście na Zniesienie

6 czerwca br. grupa uczniów pod opieką Pani Małgorzaty Banickiej wybrała się na wycieczkę na Zniesienie. Trasa prowadziła ulicami Władycze, Tatarską, gdzie uczniowie zatrzymali się na chwilę przy domu, w którym w czasie II wojny światowej dwie dziewczynki ukrywały przed zagładą 14 Żydów. Dalsza część drogi prowadziła obok kościoła Karmelitanek w kierunku Zniesienia skąd rozciągał się przepiękny widok na panoramę miasta. Stamtąd uczniowie udali się pod tablicę informacyjną o forcie XVI Zniesienie. Po zapoznaniu z historią fortyfikacji był czas na zabawy na placu zabaw. W drodze powrotnej wszyscy chętnie zatrzymali się na lody w jednej z przemyskich lodziarni.

Bierzemy udział w programie

Bierzemy udział w programie