Home » Aktualności » Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

W dniach 8-10 czerwca br. uczniowie klasy 5 b, grupa uczniów z klasy 5a i 6a pod opieką Pani Elżbiety Oleszek, Pani Małgorzaty Banickiej i Pani Małgorzaty Jagustyn przemierzała szlaki w Górach Świętokrzyskich. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili ruiny pałacu Krzysztopór w Ujeździe. Następnie pojechali do Oblęgorka, w którym znajduję się muzeum H. Sienkiewicza. Stamtąd udali się do Kielc, zatrzymując się m.in. przy dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich, pomniku Stefana Żeromskiego i Kadzielni.

Drugiego dnia uczniowie udali się niebieskim szlakiem z Nowej Słupi na Święty Krzyż. Wcześniej zwiedzili Jaskinię Zbójnicką, w której mieszka jadowity pająk lejkowiec labiryntowy. Na Świętym Krzyżu odwiedzili kościół, podziemne krypty i wystawę w Świętokrzyskim Parku Narodowym. Stamtąd udali się na Łysicę zdobywając jeden z najwyższych szczytów w Górach Świętokrzyskich zaliczany do korony gór Polski.

Trzeciego dnia uczniowie zobaczyli ruiny Zamku w Chęcinach. Następnie zwiedzili Park Etnograficzny w Tokarni i odwiedzili Centrum Geoedukacji na Wietrzni. Potem byli obok Jaskini Raj, a w drodze do domu odbyli rejs statkiem po Wiśle w Sandomierzu.