Home » Aktualności świetlicy szkolnej » Klub Młodego Europejczyka – Boże Narodzenie w krajach europejskich

Klub Młodego Europejczyka – Boże Narodzenie w krajach europejskich

W połowie grudnia 2021 roku dzieci ze świetlicy z zainteresowaniem wzięły udział w zajęciach związanych ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie przypomnieli sobie o symbolach i tradycjach Bożego Narodzenia w Polsce, każdy wypowiedział się również o obyczajach świątecznych w swoim domu. Następnie Pani Nadzieja zabrała dzieci w podróż po Europie i pokazała prezentację multimedialną, z której dowiedziały się o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych w innych krajach europejskich. Uczniowie mieli również okazję nauczyć się zwrotu Wesołych Świąt w języku danego państwa, który zwiedzili podczas prezentacji. Na koniec zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną, w której w kreatywny i ciekawy sposób przedstawiły święta Bożego Narodzenia w wybranym przez siebie kraju.

Bierzemy udział w programie

Bierzemy udział w programie