Home » Aktualności » Rajd klasy 7a na Fort Helicha

Rajd klasy 7a na Fort Helicha

15 września w piękny słoneczny dzień, uczniowie klasy 7a wraz z wychowawcą p. Barbarą Kijanka, przewodnikiem p. Małgorzatą Banicką oraz tatą kolegi Wiktora wybrali się na kolejny rajd tym razem z cyklu poznajemy Ziemię Przemyską. Celem był Fort W VI Iwanowa Góra, nazywany również Fortem Helicha. Jest to jednowałowy fort artyleryjski Twierdzy Przemyśl. Podczas marszu można było zaobserwować różne gatunki fauny i flory – m.in. zimowita, kalinę, głóg, dziką różę czy gniewosza plamistego znanego również jako miedziankę. Uczniowie połączyli również zabawę z nauką i w drodze powrotnej rozwiązywali anglojęzyczny leśny scavenger hunt. Mimo 16 kilometrowej trasy wszyscy, choć zmęczeni, wrócili zadowoleni. Gratulacje za wytrwałość!