Home » Aktualności świetlicy szkolnej » Klub Młodego Europejczyka – Cypr

Klub Młodego Europejczyka – Cypr

W poniedziałek 14 czerwca 2021 roku dzieci ze świetlicy wraz z Panią Nadzieją wybrały się na przedwakacyjną wycieczkę do kolejnego europejskiego państwa – Cypru. Uczniowie zobaczyli położenie kraju na mapie Europy, przyjrzeli się jego fladze i herbowi oraz posłuchali hymnu narodowego. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały prezentację multimedialną, z której dowiedziały się kilka informacji o Cyprze, m.in. z jakimi krajami graniczy, jakie języki urzędowe tam obowiązują (nawet starały się powiedzieć kilka słów po grecku i turecku), jakie są jego tradycje i zwyczaje, najciekawsze miejsca turystyczne oraz różne ciekawostki o tym kraju.  Następnie wykonały pocztówkę z wycieczki do tego państwa położonego na wyspie Cypr. W swojej pracy plastycznej dzieci narysowały skojarzenia z tym krajem. Rysunki zostały umieszczone na gazetce Klubu Młodego Europejczyka.