Home » Aktualności » ERASMUS + WIRTUALNE SPOTKANIE W HISZPANII

ERASMUS + WIRTUALNE SPOTKANIE W HISZPANII

W tym roku kończymy realizację projektu „ Drop of Water- Reflection of Cultures „ w ramach programu Erasmus +. W sytuacji pandemicznej spotkanie w Torredonjimeno w Hiszpanii pod hasłem „ Woda i środowisko” musiało zostać odwołane i odbyło się jako działanie wirtualne. W ciągu tygodnia zajęć wybrani uczniowie obejrzeli filmy przygotowane przez szkołę goszczącą i brali udział w warsztatach. Dzieci poznawały środowisko wodne Andaluzji i dobrze się bawiły, rozwiązując quizy np. na Kahoot, tworząc widowiskowy ocean w butelce, rysując krajobraz Andaluzji z oliwnymi sadami oraz przygotowując dramę na temat oddziaływania wody i ognia. Mieli również okazję przyrządzić i spróbować typowej andaluzyjskiej kuchni, Gazpacho, Pippirana i Salmorejo. Uczniowie uczyli się flamenco, korzystając z filmu przygotowanego przez hiszpańskich przyjaciół a podczas lekcji hiszpańskiego nauczyli się kilku podstawowych zwrotów. Te same zajęcia mieli uczniowie w pozostałych krajach partnerskich w Wielkiej Brytanii, Grecji, we Włoszech i na Litwie. Wirtualne spotkanie zakończyło rozdanie certyfikatów.

Zapraszamy również do odwiedzenia bloga Drop of Water – Reflection of Cultures gdzie przedstawiane są efekty współpracy.