Home » Aktualności świetlicy szkolnej » Klub Młodego Europejczyka – Portugalia

Klub Młodego Europejczyka – Portugalia

24 maja 2021 roku dzieci ze świetlicy wybrały się z Panią Nadzieją w comiesięczną wyprawę po krajach europejskich. Celem podróży w tym  miesiącu była Portugalia – kraj żeglarzy (Vasco da Gama, Ferdynand Magellan). Uczniowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli prezentacje multimedialną przygotowaną i omówioną przez Panią Nadzieję, z której dowiedzieli się ciekawych informacji o państwie: położenie na mapie Europy, stolica, flaga, herb, język, tradycje i zwyczaje kraju, kuchnia portugalska, ciekawostki. Dzieci posłuchały również hymnu narodowego Portugalii, nauczyły się kilka słów po portugalsku oraz obejrzały mnóstwo zdjęć, filmików z ZOO i Oceanarium w Lizbonie. Na koniec dowiedziały się, że Portugalia to ojczyzna fado (gatunek muzyczny; melancholijna pieśń) oraz posłuchały utwór śpiewany przez kobietę przy akompaniamencie dwóch gitar. Po prezentacji uczniowie wykonali pracę plastyczną pt. „Z czym kojarzy ci się Portugalia?”. Rysunki zostały umieszczone na gazetce szkolnej Klubu Młodego Europejczyka.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną wyprawę!

Bierzemy udział w programie

Bierzemy udział w programie