Home » Aktualności świetlicy szkolnej » Klub Młodego Europejczyka – Malta

Klub Młodego Europejczyka – Malta

W poniedziałek 26 kwietnia 2021 roku Pani Nadzieja zabrała dzieci ze świetlicy w kolejną inspirującą podróż po krajach Europy. Tym razem celem wyprawy było wyspiarskie państwo-miasto – Malta. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały prezentację multimedialną, z której dowiedziały się różnych ciekawych informacji o Malcie – gdzie leży państwo na mapie Europy, jak wygląda jego flaga i herb; poznały nazwę stolicy Malty (Valletta), maltańskie zwyczaje, tradycyjną kuchnię (np.: „wdowia zupa” czy potrawa z królika), różne ciekawostki (np.: Malta jest 990 razy mniejsza od Polski. Na Malcie nie ma lasów, gór, rzek ani jezior) oraz najciekawsze miejsca dla turystów. Uczniowie  dowiedzieli się również jakimi językami posługują się Maltańczycy (język maltański oraz angielski), a nawet starali się nauczyć kilka słów po maltańsku. Dzieci podczas prezentacji obejrzały zdjęcia pięknych krajobrazów Malty oraz ruiny megalitycznych świątyń – pierwsze budowle na Malcie są najstarszymi budowlami kamiennymi na świecie, są nawet starsze niż piramidy w Egipcie! Uczniowie wysłuchali też hymn narodowy Malty oraz wykonali pracę plastyczną inspirowaną krajobrazami państwa lub jego najciekawszym motywem (np.: symbol, herb, itp.)

Z niecierpliwością czekamy na kolejną wyprawę!