Home » Aktualności świetlicy szkolnej » Klub Młodego Europejczyka – Wielkanoc w krajach europejskich

Klub Młodego Europejczyka – Wielkanoc w krajach europejskich

W piątek 19 marca 2021 roku dzieci ze świetlicy wraz z Panią Nadzieją po raz kolejny wybrały się w inspirującą podróż po Europie. Tym razem z zainteresowaniem wzięły udział w zajęciach związanych ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi. Na początek uczniowie przypomnieli sobie o tradycjach wielkanocnych w Polsce, każdy wypowiedział się również o obyczajach świątecznych w swoim domu. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, z której dowiedziały się o zwyczajach, tradycjach oraz symbolach wielkanocnych w krajach europejskich. Uczniowie byli zdziwieni niektórymi zwyczajami nieznanymi w Polsce, np.: pogrzeb śledzia w Wielką Sobotę w Irlandii czy dzieci w Finlandii poprzebierane za czarownice (wiedźmy) wędrujące w Niedzielę Palmową po domach i recytujące wierszyk w zamian za pieniądze lub słodycze. Na koniec zajęć uczniowie wykonali pracę plastyczną, w której  kreatywnie i ciekawie przedstawili tradycje wielkanocne w wybranym przez siebie państwie w Europie.