Home » Aktualności świetlicy szkolnej » Klub Młodego Europejczyka – Irlandia

Klub Młodego Europejczyka – Irlandia

W piątek 26 lutego 2021 roku dzieci ze świetlicy wybrały się z Panią Nadzieją na Zieloną Wyspę. Na początek dostały wykreślankę, z której dowiedziały się, gdzie tym razem wyruszą w podróż. Celem wyprawy była piękna i ciekawa Irlandia. Uczniowie zobaczyli położenie kraju na mapie, a nawet sami mieli okazję znaleźć i pokolorować granice państwa na mapie konturowej Europy. Później wysłuchali hymn narodowy Irlandii, porównując go z hymnem Polski. Dzieci obejrzały również prezentację multimedialną, z której dowiedziały się różnych informacji o Zielonej Wyspie – kolory flagi (zielony, biały i pomarańczowy), jakimi językami posługują się Irlandczycy (język irlandzki oraz angielski), jak wygląda godło Irlandii (złota harfa na niebieskim tle) oraz jej symbol narodowy (trzylistna koniczyna) i jego znaczenie. Z tym krajem kojarzy się także Leprechaun – rodzaj skrzata o rudym zaroście i w zielonym ubraniu.

Uczniowie z zainteresowaniem pooglądali filmik z tańcem irlandzkim, w którym najważniejsza jest wyprostowana sylwetka i praca nóg, a nawet sami próbowali zatańczyć step irlandzki. Z prezentacji dzieci dowiedziały się też o patronie kraju – świętym Patryku. Dzień Świętego Patryka to narodowe święto Irlandii, hucznie obchodzone co roku 17 marca.

Z ciekawością wysłuchały również ciekawostek o tym państwie. Na zakończenie wyprawy uczniowie dostali kartkę papieru podzieloną na cztery części, na której kreatywnie narysowali symbole Irlandii (flagę, godło, skrzata oraz trzylistną koniczynę).

Z niecierpliwością czekamy na kolejną podróż po krajach Europy!