Home » Aktualności » „Czy znam swoje miasto”

„Czy znam swoje miasto”

Dnia 11 września uczniowie klasy 4b wraz z wychowawcą p. Elżbietą Oleszek i opiekunem Szkolnego Koła Turystycznego p. Małgorzatą Banicką wybrali się na pieszą wycieczkę. Celem wyjścia było przybliżenie uczniom zabytków miasta Przemyśla w ramach innowacji pedagogicznej „Poznajemy Przemyśl i jego zabytki”. Uczniowie przeszli trasę ze szkoły do parku miejskiego mijając po drodze katedrę grecko-katolicką, dworek Orzechowskiego, Muzeum Diecezjalne. W parku uczniowie przeszli na Wzgórze Zamkowe, a następnie przez Bramę Sanocką Górną dotarli na górę Trzech Krzyży skąd można podziwiać piękną panoramę Pogórza Przemyskiego. Następnie uczniowie dotarli na Zniesienie i fort XVI. W drodze powrotnej zatrzymali się przy kościele Karmelitanek gdzie poznali historię dwóch dziewczyn ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej. Następnie przeszli obok kościoła Karmelitów Bosych i ulicą Władycze wrócili do szkoły.

Bierzemy udział w programie

Bierzemy udział w programie