Home » Aktualności » „Przyjmij moje zaproszenie” – projekt międzyprzedmiotowy

„Przyjmij moje zaproszenie” – projekt międzyprzedmiotowy

To pomysł projektu, który zrodził się w głowach nauczycielek naszej szkoły. Zaczęło się całkiem niewinnie od  połączenia komunikatywnego języka angielskiego (p. Barbara Kijanka) z lekcją języka niemieckiego (p. Anna Pająk). Zajęcia odbyły się online w klasie 7b, temat: „Wie ist das Wetterheute?” Uczniowie mogli spróbować swych sił na gruncie językowym, porównać brzmienie jak i znaleźć podobieństwa między językami.

Następnie powstały zajęcia online, które połączyły lekcja języka niemieckiego z lekcją języka polskiego (p. A. Pomianek – Zwierkowska) w klasach 7a i 7b, a tematem zajęć były „Zapożyczenia językowe – germanizmy”. Prezentacja została połączona z wykładem i  urozmaicona licznymi ćwiczeniami interaktywnymi.

Nauczanie międzyprzedmiotowe wzbudziło wśród uczniów ogromne zainteresowanie oraz było wielkim zaskoczeniem.

Chcemy zaprosić nasze szanowne koleżanki i kolegów do współpracy, w której to osoba zaproszona zaprasza kolejną, szukając wspólnego mianownika lekcji. Mamy nadzieję, że ten pomysł spodoba Wam się tak bardzo jak nam, a po przeprowadzonych lekcjach odczujecie ogromną satysfakcję.

Jakie są zalety tego projektu?

  • pokazujemy swoją kreatywność oraz nowoczesne podejście do nauczania
  • pokazujemy naszym uczniom, że to czego się uczą, to nie są odrębne dziedziny, ale wszystko łączy się ze sobą tworząc spójną całość
  • uczymy i pokazujemy w praktyce czym jest współpraca i jakie efekty może przynieść
  • wzbogacamy nauczane treści
  • dla uczniów jest to nowe ciekawe doświadczenie oraz szansa na spojrzenie na materiał z innej strony

Bierzemy udział w programie

Bierzemy udział w programie