Home » Archiwum » Rok szkolny 2018/2019 » XVIII edycja CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

XVIII edycja CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Dnia 07 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 11 w Przemyślu odbyła się po raz XVIII inauguracja akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z Przedszkola Nr 20, z Przedszkola Sióstr Felicjanek, z Przedszkola Montessori, ze Szkoły Podstawowej Nr 11 – klasy 1a oraz uczniowie ze świetlicy.

W spotkaniu brali też udział zaproszeni goście: pan Maciej Kamiński Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, pani Renata Kochanowicz – Kierownik Referatu w Wydziale Edukacji, pani Magdalena Stecura – Aspirant Sztabowy z Komendy Miejskiej Policji, pan Zdzisław Wójcik i pan Kamil Kazieczko ze Straży Pożarnej, pan Wojciech Kalinowski reprezentujący Bibliotekę Miejską.

Spotkanie rozpoczęła pani  Beata Kosicka-Siwak – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 od przywitania wszystkich uczestników spotkania i wspólnego czytania „Lokomotywy” Juliana Tuwima wraz z zaproszonymi gośćmi. Następnie goście i nauczyciele uczestniczyli w inscenizacji ,,Rzepki”, którą czytała Pani Ewa Rogucka – logopeda ze Szkoły Podstawowej Nr 11. Po inscenizacji poszczególne placówki zaprezentowały programy artystyczne przeplatane wierszami Juliana Tuwima. W ramach niespodzianki przybyli na spotkanie strażacy opowiadali o swojej pracy.

Spotkanie przygotowała i poprowadziła pani Małgorzata Banicka – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 11 we współpracy z nauczycielami z przybyłych placówek: siostrą Marleną Mierzwą, panią Katarzyną Stachurą, panią Bernadetą Kuzio, panią Magdaleną Miszczyszyn z Przedszkola Sióstr Felicjanek, panią Agatą Pawul i panią Aliną Synowicką z Przedszkola nr 20, panią Aloną Krzeczkowską, panią Julitą Walerowicz, panią Joanna Zając, panią Małgorzatą Gnej z Przedszkola Montessori.

O naszej akcji można przeczytać również w Nowinach.

 

Bierzemy udział w programie

Bierzemy udział w programie