Home » Archiwum » Rok szkolny 2017/2018 » Niezwykła lekcja historii – spektakl Pisk Białego Orła

Niezwykła lekcja historii – spektakl Pisk Białego Orła

5 czerwca 2018r. po premierze sztuki wystawionej na scenie przemyskiego Zamku Kazimierzowskiego, tym razem nasi uczniowie klasy 3b i 6a pod kierunkiem p. Doroty Jamroz przedstawili koncert „Pisk Białego Orła” w Centrum Kulturalnym w Przemyślu.

Spektakl odbył się w ramach 100-lecia odzyskania niepodległości. Był on najpiękniejszą lekcja historii ukazującą walkę Polaków o niepodległość i odzyskanie po 123 latach niewoli upragnionej wolności. Występ uczniów naszej szkoły dostarczył wszystkim zgromadzonym wielu wzruszeń.

Tym razem zaszczycili nas swoją obecnością i mieli okazję obejrzeć to niezwykłe widowisko: p. Piotr Pilch – Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, p. Robert Choma – Prezydent Miasta Przemyśla, p. Janusz Hamryszczak – Zastępca Prezydenta Miasta, Przewodniczący Rady Miejskiej – p. Bogusław Zaleszczyk, Wiceprzewodniczący RM  – p. Janusz Zapotocki, Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki – p. Janusz Łukasiewicz, reprezentująca Wydział Edukacji UM w Przemyślu p. Renata Kochanowicz, Dyrektor Przemyskiej Biblioteki Publicznej – p. Maciej Waltoś, Prezes PARR S.A. – p. Kamil Niklewicz, dyrektor SP 1 w Przemyślu p. Maciej Kozłowski oraz wielu innych przedstawicieli różnych instytucji, rodzice, babcie i dziadkowie oraz uczniowie przemyskich szkół i przedszkoli wraz z nauczycielami.

Więcej o spektaklu można przeczytać  tutaj.

Bierzemy udział w programie

Bierzemy udział w programie