Home » Archiwum » Rok szkolny 2017/2018 » Spotkanie z Misjonarką

Spotkanie z Misjonarką

24 maja uczniowie SP 11 spotkali się z s. Immakulatą, posługującą w Kamerunie Michalitką zaproszoną przez s. Dorotę. Posługa misyjna, którą prowadzi Zgromadzenie Sióstr św. Michała Archanioła w Kamerunie od 1984 r., jest odpowiedzią na wołający głos Afryki o nowych misjonarzy, a tym samym realizacją wezwania Soboru Watykańskiego II, aby instytuty życia konsekrowanego podjęły się pracy ewangelizacyjnej. Siostra opowiadała uczniom o ciężkich warunkach życia ich rówieśników w Afryce; o braku pożywienia, ubrań, lekarstw, szkół oraz o szczegółach swojej posługi. To spotkanie było cenna zwłaszcza dla tych, którzy żywo angażują się w akcje misyjne organizowane na terenie naszej szkoły przez s. Dorotę. Mogli się przekonać, że ich praca tutaj, w Polsce niesie ogromną pomoc dzieciom w odległej Afryce.