Home » Archiwum » Rok szkolny 2017/2018 » St Patrick’s Day

St Patrick’s Day

16 marca w naszej szkole dominował kolor zielony a to za sprawą obchodów dnia Świętego Patryka, patrona Irlandii – jednego z krajów partnerskich naszej szkoły w projekcie Erasmus +.

Główne obchody uroczystości miały miejsce w sali gimnastycznej gdzie p. Małgosia Łupicka, główny koordynator wydarzenia, niezwykle ciekawie i obrazowo opowiadała o Irlandii, Św. Patryku oraz symbolach tego zielonego państwa m.in. Leprechaun, bodhran (bębenek obręczowy), węzły irlandzkie czy tradycyjne irlandzkie życzenia. Mogliśmy również obejrzeć  występy artystyczne uczniów, którzy recytowali, śpiewali i tańczyli. Duże brawa zebrały dziewczynki z klasy 4a, które zatańczyły tradycyjny taniec irlandzki. Nie zabrakło również zielonych pyszności. Spotkanie zakończył efektowny utwór „Danny Boy” w wykonaniu p. Eli Piejko.

Bierzemy udział w programie

Bierzemy udział w programie