Home » Archiwum » Rok szkolny 2017/2018 » Projekt eTwinning „Ich spreche Deutsch”

Projekt eTwinning „Ich spreche Deutsch”

Od października 2017r. grupa uczniów klasy 7a wraz z nauczycielką Anną Pająk realizowała projekt z języka niemieckiego  eTwinning „Ich spreche Deutsch”. Partnerem naszym była Szkoła Podstawowa w Turcji. Projekt zakładał poznanie się, poznanie kultury i miejsc, w których mieszkamy. Głównym i najważniejszym celem było komunikowanie się, utrwalanie i rozwijanie umiejętności w posługiwaniu się drugim językiem obcym. Uczniowie korzystając z narzędzi TIK dzielili się pomysłami i wymieniali doświadczeniami na platformie internetowej TwinSpace.

TwinSpace

1. Pomysły wymienialiśmy nie tylko spotykając się w szkole, ale również inspirowaliśmy się wcinając słodkości w lokalnej cukierni.

Piosenka „ Das sind wir aus Klasse sieben”

2. Film „Spacer ulicami naszego miasta”. Uczniowie samodzielnie wykonali zdjęcia oraz nagrali krótki przewodnik po naszym pięknym miejscu zamieszkania.

Przewodnik po Przemyślu

3. Wymieniliśmy listy, pocztówki, w których uczniowie poznawali swoich kolegów i koleżanki z Turcji oraz miejsca ich zamieszkania.

4. Uczniowie stworzyli książeczkę elektroniczną, w której pokazali wynik swojej długoterminowej pracy realizowanej podczas lekcji języka niemieckiego – drzewo genealogiczne.

Książeczka elektroniczna

Uczniowie o projekcie:

„Praca nad tym projektem sprawiła nam wiele radości, dała nam dużo do myślenia odnośnie pracy
w grupie”, „ Czas poświęcony pracy nad projektem na pewno nie był czasem straconym…” , „ Jest to ciekawy projekt, wszyscy bardzo się staraliśmy i dużo nauczyliśmy…”

Bierzemy udział w programie

Bierzemy udział w programie