Home » Archiwum » Rok szkolny 2016/2017 » ERASMUS + TURCJA

ERASMUS + TURCJA

W dniach 15-20 maja panie Małgorzata Łupicka – koordynatorka projektu, Jolanta Kawalec, Dorota Jamroz i Elżbieta Oleszek uczestniczyły w spotkaniu zamykającym projekt „Feel it” w ramach programu Erasmus+. Ostatnie spotkanie pod hasłem „Feel it through the family” odbyło się w Yeşilköy miejscowości w prowincji Hatay przy granicy z Syrią. Uczestnicy spotkania odwiedzili szkoły o wszystkich etapach edukacyjnych, spotkali się z uczniami, nauczycielami i rodzicami. Zostali zaproszeni do domów uczniów i nauczycieli. Gospodarze starali się pokazać miejscowe tradycje, kuchnię i liczne zabytki sięgające starożytności. W Antiochii goście obejrzeli drugie co do wielkości muzeum mozaik na świecie, pierwszy chrześcijański kościół św. Piotra i wykuty w skale tunel cesarza Tytusa. W ratuszu przyjął gości prezydent miasta Dörtyol – Yaşar Toksoy. W piątek Turcja obchodziła Święto Młodości i Sportu, uczestnicy spotkania wzięli udział w oficjalnych obchodach w mieście. Na zakończenie projektu wszyscy partnerzy przygotowali prezentacje szkół, krajów i prac uczniów. Na spotkaniu pokazano filmy, rysunki, albumy, drzewa genealogiczne o tematyce rodziny. W drodze powrotnej nauczyciele zwiedzili Stambuł w tym słynną Hagię Sophię, Błękitny Meczet i Pałac Topkapi.

Bierzemy udział w programie

Bierzemy udział w programie