Home » Archiwum » Rok szkolny 2016/2017 » ERASMUS + RUMUNIA

ERASMUS + RUMUNIA

JEDENASTKA  W  TARGU  JIU  W  RUMUNII W RAMACH PROGRAMU ERASMUS +

Od 26 marca do 1 kwietnia siedmioosobowa grupa nauczycieli i uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11, im. Henryka Jordana brała udział w spotkaniu w ramach projektu „Feelit” w Targu Jiu w Rumunii. Tematem piątego już spotkania były uczucia w filmach – „Feelitthrough the films”. Gospodarze – przedszkole Gradinitacu Program Prelungit „Vis de Copil” przygotowali przedstawienia, piosenki, tańce i wystawy inspirowane popularnymi filmami dla dzieci. Każdy z uczestników przywiózł ze sobą prace projektowe: filmy, ilustracje i plakaty filmowe. Goście zostali przyjęci przez prezydenta miasta pana Adriana-Marcela Tudor-Drăghici i prefekta rejonu Gorj. Uczniowie i nauczyciele odwiedzili dwie szkoły szczycące się długą tradycją i sukcesami w projektach europejskich, zwiedzili miejscowe muzeum, podziwiali rzeźby ConstantinaBrâncuşi oraz zostali zaproszeni przez rodziców na piknik do skansenu. Polskim akcentem w muzeum była ekspozycja poświęcona jednemu z największych obozów internowania oficerów i żołnierzy polskich od 1939 roku. Kiedy uczniowie spędzali czas w towarzystwie swoich rówieśników z Rumunii, Katalonii, Litwy, Turcji i Holandii, nauczyciele udali się na przejażdżkę po Dunaju i odwiedzili średniowieczny, prawosławny klasztor w Tismanie, obok którego w latach czterdziestych ubiegłego wieku ukrywano złotu Banku Rumunii i 3 tony zdeponowanego złota polskiego.

Bierzemy udział w programie

Bierzemy udział w programie