Home » Archiwum » Rok szkolny 2016/2017 » Nie dla hałasu!

Nie dla hałasu!

Znowu walczymy z hałasem w naszej szkole.

Jak co roku w całej szkole trwa akcja walki z hałasem. Mamy  świadomość tego, że hałasu panującego na przerwie szkolnej nie da się całkowicie wyeliminować. Uczniowie spędzają w szkole kilka godzin, głównie w pozycji siedzącej, często w bezruchu i skupieniu. Podczas przerwy muszą odreagować zmęczenie i znużenie. Objawia się to poprzez wzmożoną aktywność fizyczną i werbalną. Sądzimy jednak, że uświadomienie dzieciom skutków nieustannego „bombardowania” uszu głośnymi dźwiękami, może znacząco wpłynąć na zmianę w ich zachowaniu.

W ramach tej akcji w klasach VI odbyły się lekcje na ten temat. Uczniowie tych klasach otrzymali też zadanie polegające na przygotowaniu plakatów na temat szkodliwości hałasu. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia  prac, które zostały powieszone na szkolnym korytarzu.

Stop! Autorem plakatu jest Michał Fudali, uczeń klasy 6a.