Home » Z życia świetlicy » Rok szkolny 2016/2017 » Zwiedzanie szopek

Zwiedzanie szopek

4 stycznia 2017 r. uczniowie ze świetlicy pod opieką Pani Małgorzaty Banickiej wybrali się zobaczyć szopki świąteczne. Zwiedzili wystawę szopek w Kościele o.o. Franciszkanów w Przemyślu. Na wystawie uczniowie zobaczyli szopki z różnych stron świata, m.in. afrykańską i hiszpańską, wykonane z różnych materiałów i różnej wielkości. Największe zainteresowanie wzbudziła szopka, którą można było zobaczyć przez szkło powiększające. Po obejrzeniu wystawy w Kościele o.o. Franciszkanów uczniowie udali się na Rynek zobaczyć szopkę miejską. W drodze powrotnej mimo towarzyszącej zadymki zajrzeli jeszcze na chwilę do kościoła Karmelitów, by na chwilę zatrzymać się przy szopce. Dzień wcześniej inna grupa uczniów oglądała szopki w kościele o.o. Franciszkanów i Archikatedrze.