Home » Promocja zdrowia » Aktywność fizyczna » Gra w gumę klasa VI „a”

Gra w gumę klasa VI „a”

ru-0-r-665,0-n-zf2127693HAgZ

Czas: dopóki kondycja pozwoli 🙂

Wymagania terenu: kawałek płaskiej podłogi lub ziemi, jeśli grają tylko 2 osoby to konieczny będzie słupek, latarnia, trzepak lub noga od stołu albo ciężkie krzesło (coś za co zaczepimy jeden koniec gumy).

Ilość i wiek uczestników: od 2 do kilku graczy od ok. siódmego roku życia.

Niezbędne akcesoria: guma tzw. majtkowa długości ok. 4 metrów.

Reguły gry: Gra polega na wykonaniu serii skoków przez gumę bez skuchy. Dwoje graczy stoi w gumie, trzeci skacze aż do skuchy (wówczas następuje zmiana gracza). Po ponownym powrocie do gry gracz zaczyna skoki od poziomu na którym skończył. Skacze się od jedynek do dziesiątek oraz „męczko” czyli cała seria jedynek do dziesiątek bez przerwy. Najpierw uczestnicy skaczą na gumie zaczepionej na wysokości kostek, później kolan, ud, pasa. Szczegóły kolejnych kroków przedstawia film (uwaga, na różnych podwórkach poszczególne kroki się różniły, na filmie przedstawiamy ten, który pamiętamy z naszego podwórka).

Bierzemy udział w programie

Bierzemy udział w programie