Home » Z życia świetlicy » Rok szkolny 2015/2016 » O zdrowym odżywianiu

O zdrowym odżywianiu

Ważnym tematem poruszanym na zajęciach w świetlicy jest edukacja zdrowotna. Nie można tu pominąć faktu, że bardzo istotne dla naszego organizmu jest dostarczanie mu witamin i składników odżywczych zawartych w zdrowej żywności. Podczas zajęć prowadzonych m. in. przez p. Ninę Rudnicką uczniowie wysłuchali opowiadania pt.”Przygoda Gabrysi w Zdrówkolandii”. Sporo radości sprawiło dzieciom odgadywanie zagadek i udział w quizie na temat zdrowego odżywiania. W ramach zajęć uczniowie naklejali na papierowe talerze kolorowe warzywa i owoce wycięte z gazet, tworząc z nich zabawne buzie. Kolejnym etapem było wysłuchanie „Opowieści Matki Natury” dzięki której dzieci uświadomiły sobie kluczową rolę wody w życiu człowieka oraz dlaczego jest tak ważna dla naszego ciała. Na koniec uczniowie wzięli udział w gimnastyce w rytm wesołej muzyki, w zabawie ruchowej „Uprawiamy ogródek”, a także zatańczyli taniec z elementem samby, ponieważ ruch, to zdrowie.

Bierzemy udział w programie

Bierzemy udział w programie