Home » Promocja zdrowia » Aktywność fizyczna » RAJD NIEPODLEGŁOŚCIOWY NA KOPYSTAŃKĘ

RAJD NIEPODLEGŁOŚCIOWY NA KOPYSTAŃKĘ

Dnia 12 listopada 2015 r. w ramach Szkolnego Koła Turystycznego odbył się rajd pieszy klasy IV a. Celem rajdu było propagowanie turystyki pieszej i aktywnego trybu życia. W ramach rajdu uczniowie mieli lekcje przyrody, w trakcie której rozpoznawali gatunki drzew, wyznaczali kierunki świata za pomocą kompasu, rozpoznawali chmury. Dzięki mamie Noelii w drodze na Kopystańkę odwiedziliśmy zagrodę z dzikami. Na szczycie, na wysokości 541 m n.p.m. odbyła się krótka lekcja historii dotycząca I wojny światowej, toczących się walk w okolicach góry i odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Następnie uczniowie zaśpiewali poznane w czasie lekcji muzyki pieśni legionowe. Ze szczytu podziwialiśmy piękną panoramę Pogórza Przemyskiego oraz fragment Gór Sanocko-Turczańskich. Ze względu na dużą przejrzystość powietrza mogliśmy zobaczyć  przekaźnik na Zniesieniu w Przemyślu. Powrót dostarczył grupie wielu emocji związanych z trudnym przejściem po gliniastym terenie, które po ostatnich opadach deszczu stało się trasą z przeszkodami.

Bierzemy udział w programie

Bierzemy udział w programie