Home » Z życia świetlicy » Rok szkolny 2013/2014 » Przenosimy książki do nowej Biblioteki Miejskiej

Przenosimy książki do nowej Biblioteki Miejskiej

3 czerwca2014 r. nasza świetlica uczestniczyła w uroczystym przeniesieniu książek do nowej Biblioteki Miejskiej. Każda placówka przenosiła książki na wyznaczonym odcinku. Nam przypadł odcinek na trasie: Plac Wolności kościół o.o. Franciszkanów, gdzie przekazałyśmy książki uczniom ze SP1. Potem przeszliśmy pod Urząd Miejski, by razem z Prezydentem udać się do biblioteki. Weszliśmy do niej przez bramę rycerską, która tego dnia była otwarta. W auli biblioteki uczestniczyłyśmy w inauguracji akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom”. Pan Prezydent wraz z innymi gośćmi czytał nam wiersz J. Tuwima pt. ,,Lokomotywa”. Potem były występy dzieci przeplatane wierszami w wykonaniu przedstawicieli różnych urzędów. Na zakończenie pracownicy biblioteki zaprezentowali bajkę pt. ,,Czerwony Kapturek”.

Bierzemy udział w programie

Bierzemy udział w programie