Home » Archiwum » Rok szkolny 2013/2014 » Hej kto Polak na bagnety-!

Hej kto Polak na bagnety-!

W sobotę 14 czerwca odbyły się obchody związane ze 100 leciem Czynu Niepodległościowego. Rozpoczęto je mszą świętą  w Bazylice Katedralnej z udziałem oddziałów strzeleckich, harcerzy wraz z orkiestrą oraz pocztów sztandarowych, wśród których znalazł się również ze Szkoły Podstawowej Nr 11 w Przemyślu. Zaraz po mszy miał miejsce przemarsz na Plac Niepodległości, na którym odbyły się wystąpienia okolicznościowe oraz występy artystyczne. Następnie przemaszerowano przed budynek Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, gdzie złożono kwiaty przy tablicy Związku Walki Czynnej oraz odsłonięto i poświęcono tablicę upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej. Całość wieńczył poczęstunek dla przybyłych gości i uczestników.
Pamiętajmy o bohaterach tamtych czasów!

 

Henryk Dryniak

Bierzemy udział w programie

Bierzemy udział w programie