Home » Promocja zdrowia » Zdrowe odżywianie » ZDROWE ŻYWIENIE DZIECI W WIEKU SZKOLNYM – JAK WAŻNE JEST DRUGIE ŚNIADANIE

ZDROWE ŻYWIENIE DZIECI W WIEKU SZKOLNYM – JAK WAŻNE JEST DRUGIE ŚNIADANIE

Drugie śniadanie w szkole to bardzo ważny posiłek. Dostarcza on uczniowi sił zarówno do nauki, ćwiczeń fizycznych, a także do zabawy podczas przerw. Dzieci które podczas pobytu w szkole jedzą drugie śniadanie lepiej się uczą, są w stanie wykonać szybciej zadania pamięciowe i te związane z koncentracją. Dodatkowo lepiej panują nad swoimi emocjami i zachowaniem niż ci uczniowie, którzy nie jedzą drugich śniadań.

W szkole odbyły się już akcje i lekcje propagujące zdrowe odżywianie. Jednak bez pomocy rodziców nasze działania nie przyniosą oczekiwanych efektów. Dlatego właśnie był to jeden z tematów poruszanych na zebraniach z rodzicami. Zamieszczamy również prezentację dotyczącą tych właśnie zagadnień.

Zdrowe żywienie dzieci w wieku szkolnym

Bierzemy udział w programie

Bierzemy udział w programie