Home » Aktualności aktywna 11 » RAJD FIO

RAJD FIO

Dnia 19 września uczniowie i rodzice z naszej szkoły uczestniczyli w pieszym rajdzie na trasie: SP 11 – Zielonka – Kruhel- Wapielnica – Helicha – SP 11, zorganizowanym w ramach projektu FIO. Opiekę nad rajdem objęły panie Małgorzata Banickam – opiekun szkolnego koła turystycznego i Małgorzata Jagustyn – nauczyciel przyrody. W trakcie wędrówki uczniowie poznawali walory przyrodnicze i historyczne najbliższej okolicy. Krótki odpoczynek przy Macewie uzmysłowił wszystkim okrucieństwo II wojny światowej. Na terenie fortu Helicha uczniowie poznawali historię fortyfikacji. Wspólne ognisko i śpiew umilił wszystkim czas. W drodze powrotnej do szkoły towarzyszyły rajdowcom piosenki harcerskie i szanty śpiewane przez rodziców. Wyprawa była bardzo udana.

Bierzemy udział w programie

Bierzemy udział w programie