Home » Aktualności aktywna 11 » „DZIEŃ SPORTU” – SPARTAKIADA

„DZIEŃ SPORTU” – SPARTAKIADA

18 września 2009 roku w Szkole Podstawowej nr 11 w Przemyślu odbyła się pierwsza Spartakiada zorganizowana przez Stowarzyszenie „Aktywna Jedenastka”. Inicjatywa ta została zrealizowana w ramach projektu „ZDROWO, WESOŁO I SPORTOWO” finansowanego z funduszy programu operacyjnego FIO (Fundusz Inicjatyw Obywatelskich). Oprócz Spartakiady, w ramach projektu, uczniowie oraz rodzice mogą bezpłatnie skorzystać z innych zajęć sportowo-rekreacyjnych.
Nowa Pani Dyrektor mgr Beata Kosicka-Siwak ma nadzieję, że „Dzień sportu” w Szkole Podstawowej nr 11 będzie odbywał się cyklicznie.
Spartakiada rozpoczęła się o godzinie 10.00, a zakończyła o godzinie 14.00 rozdaniem dyplomów i nagród. Wzięło w niej udział 198 uczniów. Każdy z nich miał możliwość spróbowania swoich sił w następujących konkurencjach:

1. skok w dal, który nadzorowała Pani mgr Katarzyna Skotnicka; w tej konkurencji zwycięzcami zostali:
    • w kategorii dla klas I-III – Kamil Wodka z klasy I a
    • w kategorii dla klas IV-VI – Mateusz Wiech z klasy VI a
  2. rzuty do kosza, które nadzorował Pan mgr Rafał Chromiak; w tej konkurencji zwycięzcami zostali:
    • w kategorii dla klas I-III – Kacper Świetliczka z klasy III a
    • w kategorii dla klas IV-VI – Marcin Siwak i Daniel Orzechowski z klasy VI a
  3. tor przeszkód, który nadzorowała Pani Karolina Popowicz-Kosterkiewicz; w tej konkurencji zwycięzcami zostali:
    • w kategorii dla klas I-III – Piotr Pecko z klasy III b
    • w kategorii dla klas IV-VI – Piotr Wiśniowski z klasy VI b
  4. tenis stołowy, który nadzorowała Pani mgr Anna Dryniak; w tej konkurencji zwycięzcami zostali Mateusz Jałocha z klasy VI a, Kamil Wardęga z klasy VI b i Kamil Gąszewski z klasy IV a
  5. tor rowerowy, który nadzorowała Pani mgr Elżbieta Oleszek; w tej konkurencji zwycięzcami zostali Maciej Kalawski z klasy IV b, Wiktor Lech z klasy V b i Klaudia Korbas z klasy VI b
  6. koszykówka, którą nadzorował Pan mgr Andrzej Żłobiński; w tej konkurencji zwycięzcami zostali:
    • w kategorii dziewcząt – Joanna Machaj i Sabina Fedyk z klasy VI a
    • w kategorii chłopców – Marcin Siwak i Mateusz Jałocha z klasy VI a
  7. piłka nożna, którą nadzorował Pan mgr Rafał Chromiak; w tej konkurencji zwycięzcą została klasa VI a
  8. gra w ringo, którą nadzorował Pan mgr Henryk Dryniak; w tej konkurencji zwycięzcą została drużyna „Czarne Ziemniaki”
  9. unihokej, który nadzorowała Pani mgr Jolanta Kawalec
  10. rzuty do celu, które nadzorowała Pani mgr Małgorzata Jagustyn
  11. jazda na hulajnodze, którą nadzorowała Pani mgr Elżbieta Oleszek

Nauczyciele przygotowali również stanowiska z hula hop, chustą klanzową oraz skakankami.
Podczas Spartakiady uczestnicy mogli się posilić przy stanowisku, na którym Pani mgr Eligia Plotke oraz Pani mgr Małgorzata Banicka podawały uczestnikom napoje i ciastka.
Wszyscy bardzo dobrze się bawili. Dziękujemy organizatorom oraz rodzicom za pomoc i zaangażowanie.