Home » UCZNIOWIE » Klasy » Klasa VI „a”

Klasa VI „a”

TO CO DOBRE SZYBKO SIĘ KOŃCZY

Był plecak na plecach
i były walizki,
a teraz wakacje skończone.
Tornistry i teczki
czekają na wszystkich
i zaraz zawoła dzwonek.

Czy w tornister, czy też w teczkę,
weź wakacji, choć troszeczkę.

tego słońca z Tatr,
weź piosenkę od ptaków,
zapach morza i wiatr.

barwy nieba i zbóż,
kolor chabrów i maków
między książki dziś włóż.

blasku słońca i gwiazd,
do tornistra zapakuj
smak poziomek i las.

(„POŻEGNANIE WAKACJI” – Wanda Chotomska)

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Rok szkolny 2017/2018 zaczął się 4 września. Nasza klasa spotkała się w tym samym składzie co w tamtym roku, lecz mimo, że jesteśmy 6 klasą, to nie jesteśmy najstarsi w szkole, a to dlatego, że nastąpiło wygaszanie gimnazjów. Nasi starsi koledzy są w 7 klasie. W nowym roku szkolnym oczekujemy nowych znajomości i przyjaźni. Jesteśmy ciekawi jaką wiedzę zdobędziemy i jakie przygody czekają na nas w szkolnych murach.

TEKST – ZUZANNA DOMAŃSKA

XVII Ogólnopolski Rajd
im. dr  Mieczysława  Orłowicza

30 września 2017 r. w sobotni ranek o godzinie 10.30 pięcioosobowa grupa uczniów z naszej klasy wraz z wychowawcą  wyruszyła na drugi rajd w tym roku szkolnym. Trasa wiodła przez Rokszyce – Helichę (420m n.p.m.) -Iwanową Górę (401 m n.p.m.) – Wapielnicę – Krzemieniec – Park Zamkowy im. Mariana Strońskiego, a  kończyła się na Rynku Starego Miasta. Długość trasy wynosiła 13 kilometrów. Pogoda nam sprzyjała, było ciepło i słonecznie. Podziwialiśmy piękne, jesienne krajobrazy Pogórza Przemyskiego, poszukiwaliśmy grzybów i relaksowaliśmy się na łonie natury. O godzinie 15.00 dotarliśmy do celu gdzie czekała na nas pyszna zupa gulaszowa, gorąca herbata  i kawa dla dorosłych.
O 15.30 rozeszliśmy się do domów czekając na kolejny rajd.

Tekst: Mateusz Kosicki

UDZIAŁ UCZNIÓW NASZEJ KLASY W JUBILEUSZU 30-LECIA

REAKTYWACJI SZKOŁY

12 października 2017 roku odbyła się uroczystość 30-lecia Reaktywacji Szkoły Podstawowej nr 11. Zaczęła się ona mszą w kościele ojców Karmelitów Bosych. Następnie odbył się uroczysty koncert w Zamku Kazimierzowskim. Nasza klasa czynnie w nim uczestniczyła. W chórze zaśpiewali: Wiktoria Kowalska, Noelia Gryglik, Patrycja Szykuła, Wiktoria Binko, Iwona Jazienicka, Magdalena Gwizdała, Martyna Wróblewska, Zuzanna Domańska, Wiktoria Grzegorzewska, Liwia Rabiej, Damian Ożga, Kacper Bąk, Karol Kawa. W trakcie uroczystości odbyły się pokazy naukowe, w których wzięli udział: Damian Ożga, Karol Kawa, Kacper Bąk, Szymon Baryła, Zuzanna Domańska.

W uroczystości uczestniczyło wielu znakomitych gości: władze miasta, absolwenci naszej szkoły i jej sympatycy. Jesteśmy bardzo dumni z naszej szkoły.

Tekst: Zuzanna Domańska

Jak być szczęśliwym

Na kilku ostatnich lekcjach języka polskiego rozmawialiśmy o szczęściu. Mówiliśmy jak osiągnąć szczęście, tworzyliśmy definicję słowa ,,szczęście” i oddzielaliśmy rzeczy ważne i mniej ważne dla naszego szczęścia. Zamieszczone zdjęcia pokazują nas w strojach, które kojarzą nam się ze szczęściem.

TEKST: ZUZANNA DOMAŃSKA

Na bezludnej wyspie z Robinsonem Kruzoe

Ostatnio na lekcjach języka polskiego omawialiśmy lekturę pt. ,,Robinson Kruzoe”. Na jednej z nich odpowiadaliśmy na pytania w formie quizu. Pracowaliśmy w grupach. Najdłużej zapamiętamy zadanie polegające na oddzieleniu kaszy od ryżu. Dzięki niemu łatwiej przetrwamy na bezludnej wyspie. Niektórzy przebrali się za rozbitków. Była to bardzo udana lekcja.

TEKST: ZUZANNA DOMAŃSKA

Wyjście na spektakl

Niedawno mieliśmy okazje wybrać się z klasą na ciekawe przedstawienie do teatru. Sztuka opowiadała o czterech uczniach podejrzanych o włożenie głowy  do ubikacji  koledze Jankowi. Zapytani, który z nich to zrobił, wszyscy się przyznali. Przez resztę spektaklu, opowiadają oni swoją wersje. Pod koniec występu mogliśmy nawet sami występować w sztuce jako prawdziwi aktorzy. Na zakończenie sztuki wszyscy widzowie wstali i zaczęli klaskać, więc na pewno spektakl dostarczył dużą porcję rozrywki.

Wybraliśmy się tam z panią Anią Dryniak nauczycielką języka polskiego. Dobrze że mamy taką panią, bo to jej zawdzięczamy połowę wyjść szkolnych. Cały występ bardzo  mi się podobał, moim kolegom na pewno też. Pani i koledzy jeszcze długo o tym wspominali, a znając naszą panią na pewno jeszcze gdzieś wyjdziemy. Cieszę się że mogłem uczestniczyć w tak wspaniałym występie. Na prawdę  dużo się na nim nauczyłem.

Tekst: Karol Kawa

Lekcja historii w muzeum

Lekcja historii – PRL

59 Ogólnopolski Rajd Twierdza Przemyśl 14.04.2018 r.