Home » KREATYWNA SZKOŁA » Rok naukowców 2013/2014 » Wieczory astronomiczne

Wieczory astronomiczne

W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie naszej szkoły będą mogli pod kierunkiem pani Anety Jabłońskiej poznawać tajniki astronomii. Spotkania będą się odbywać w zależności od warunków atmosferycznych w terenie bądź w szkole, w której będziemy planować przyszłe obserwacje.

W maju nakręciliśmy film na konkurs Odkrywcy Kosmosu i spotkaliśmy się z klasą I „b”, aby pokazać im naszą pracę

Miesiące marzec i kwiecień spędziliśmy na tworzeniu modelu Układu Słonecznego

28.02.1014 rok – uczniowie podzieleni na dwie grupy przygotowywali wystąpienie dla klas I-III dotyczące Układu Słonecznego. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy się mogli podzielić swoją wiedzą z młodszymi koleżankami i kolegami.

3.01.2014 rok – na drugich zajęciach uczniowie klasy VI „a” poznawali Układ Słoneczny.

15.11.2013 rok – na dzisiejszych zajęciach uczniowie klasy VI „a” poznali różne teorie mówiące o powstaniu wszechświata, a następnie instalowali program stellarium i oglądali niebo z różnych miejsc.