Home » KREATYWNA SZKOŁA » Rok naukowców 2013/2014 » Szkolne Warsztaty Astronomiczne

Szkolne Warsztaty Astronomiczne

Szkolne Warsztaty Astronomiczne  „Aleją gwiazd” przeznaczone są dla uczniów zdolnych, co jest dużym wyzwaniem zarówno dla nich jak i dla nauczyciela prowadzącego. Efekty takiej pracy rekompensują w pełni włożone wysiłki, ponieważ w wielu przypadkach stają się w przyszłości źródłem inspiracji, motywacją, poszerzają zainteresowania i pogłębiają wiedzę.

Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu i łączyć w sobie trzy dziedziny nauki: matematykę, fizykę i astronomię. Zatem przedmiotem zajęć będą między innymi: gwiazdozbiory, kolejność rozmieszczenia planet i liczba ich księżyców, zjawiska zachodzące w atmosferze ziemskiej i poza nią, oddziaływania ciał niebieskich itp. Oprócz teorii program warsztatów przewiduje zajęcia praktyczne związane z obserwacją nieba za pomocą odpowiedniego sprzętu, astrofotografię, konstruowanie modeli, a także tworzenie prezentacji multimedialnych.

Zapraszam do odwiedzenia strony internetowej, która poświęcona została tymże warsztatom: http://aleja-gwiazd.manifo.com/

Henryk Dryniak