Home » KREATYWNA SZKOŁA » Rok innowacji 2014/2015 » Współpraca z „Projektorem”

Współpraca z „Projektorem”

13 września 2014 r. – zajęcia z robotyki podczas Święta Ulic

27 października 2014 r. – konferencja dla dyrektorów i nauczycieli pt. „Jak powołać w szkole Młodzieżowe Laboratorium Nauki”

28 października 2014 r. – zajęcia detektywistyczne i zabawowe dla uczniów kl.I

21 listopada 2014 r. – zajęcia detektywistyczne dla klasy IV „a” i IV „b”

grudzień 2014 r. – zajęcia w klasie 1c

grudzień 2014 r. – zajęcia w klasie 1a

5 grudnia 2014 r. – udział dyrektora szkoły p. Beaty Kosickiej-Siwak w VII Gali Wolontariatu – wyróżnienie dla szkoły

10857767_820712594633462_5963887956224736036_n

10 grudnia 2014 r. – „Graj z wiedzą” – zajęcia dla uczniów kl. IV

17 grudnia 2014 r. – w oczekiwaniu na mikołajki i magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia kl.I-III

„Graj z wiedzą” – zajęcia w kl. IV „a”

styczeń 2015 r. – Techniki pamięciowe- Stanisław Ludwikowski.

Zajęcia z technik pamięciowych, wymyślone ponad 2000 lat temu, były dostępne jedynie dla nielicznych, bo pozwalały na doskonałe panowanie nad umysłem. Dziś jest to wiedza ogólnodostępna, aczkolwiek wymagająca wysiłku. Warto dzielić się tego typu umiejętnościami – zwłaszcza z najmłodszymi, przed którymi cały proces edukacyjny.

luty 2015 r. – Wystąpienia publiczne
Wystąpienia przed grupą rówieśniczą, zabranie głosu przed kolegami w szkole, a w przyszłości w pracy, to umiejętności niby proste, ale wiele osób napotyka na trudności. Strach, brak pewności siebie to trzeba przezwyciężyć. Jak to zrobić? – uczniowie praktycznie uczyli się w czasie tych warsztatów.

marzec 2015 r. – Wielkanocne tradycje – zajęcia z wolontariuszkami PROJEKTORA – Teresa Matuła, Lidia Śmigiel.

marzec 2015r. – Iris folding- klasa V

marzec 2015r. – Wielkanocny zajączek- klasa I

marzec 2015r. – Wielkanocna kura- klasa II

marzec 2015r. – Wielkanocne kartki- klasa IV

kwiecień 2015 r. – Prawo na co dzień

Prawo jest naszym otoczeniem i tworzy naszą rzeczywistość. Najmłodsi mimo, że nie zdają sobie często z tego sprawy, to jednak muszą się podporządkować regułom prawa. Warto, by robili to świadomie. Dlatego, zajęcia z podstaw prawa, zwłaszcza tego, które ich dotyczy, z pewnością okażą się przydatne.

Stanisław Ludwikowski

kwiecień 2015 r. – Myślenie, kojarzenie faktów, wyciąganie wniosków

Myślenie to proces trudny, ale niezbędny by być człowiekiem wolnym w pełni. Poznanie technik myślenia ,obserwacji otoczenia i wyciągania konkretnych wniosków, myślenie pytaniami, to jedne z technik, które pomogą w radzeniu sobie z problemami, gdyż od problemu do rozwiązania dzieli nas często tylko jedno właściwe pytanie.

Stanisław Ludwikowski

kwiecień – Polska i jej symbole

maj 2015 r. – upominki dla mamy

PIKNIK EDUKACYJNY „ŚWIAT NAUKI Z PROJEKTOREM” –  WYDARZENIE  NAUKOWE  W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 11  IM. HENRYKA JORDANA W PRZEMYŚLU

Ekscytujące doświadczenia fizyczne, pasjonujące eksperymenty chemiczne czy intrygujące zagadki kryminalistyczne to tylko nieliczne przykłady ciekawych pokazów, o które zadbali Studenci – Wolontariusze z Programu PROJEKTOR-WOLONTARIAT STUDENCKI. Program jest wspólną inicjatywą Fundacji Rozwoju Wolontariatu oraz Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

W deszczową sobotę 21 listopada 2015r., Szkoła Podstawowa nr 11 im. Henryka Jordana zamieniła się w wielkie laboratorium i plac doświadczalny. To za sprawą kolejnej edycji pikniku naukowego ŚWIAT NAUKI Z PROJEKTOREM, którego celem jest popularyzacja przedmiotów ścisłych.     W tym roku, dla uczniów „Jedenastki” oraz delegacji ze Szkoły Podstawowej w Krównikach, studenci, pasjonaci nauki, przygotowali interesujące pokazy oraz warsztaty z takich dziedzin jak chemia, fizyka, kryminalistyka, robotyka, biologia oraz pierwsza pomoc.            W bardzo ciekawy, przystępny i zabawny sposób przedstawione zostały podstawowe prawa fizyki, tajemnice reakcji chemicznych, ciekawostki ciała ludzkiego, zagadki kryminalistyczne, konstrukcje robotów czy bardzo przydatna umiejętność – udzielanie pierwszej pomocy. Co więcej, uczniowie mieli możliwość „dotknięcia nauki”, czyli  samodzielnego przeprowadzenia nieskomplikowanych eksperymentów.

Zorganizowany w szkole po raz czwarty Piknik Edukacyjny spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem uczniów, którzy z zaciekawieniem obserwowali wydarzenia i pełni zaangażowania uczestniczyli w warsztatach. Daje to sygnał, że  przekazywanie wiedzy metodami doświadczalnymi ma o wiele większą skuteczność niż książka – pobudza wyobraźnię, kreatywność, zaszczepia zainteresowanie przedmiotami ścisłymi  a przede wszystkim daje dużo radości.

DZIECIAKI W BIZNESIE

W naszej szkole dobiegła końca realizacja zajęć w ramach Kampanii Edukacyjnej „ Dzieciaki w Biznesie” – edycja IV. Uczniowie wzięli udział w trzech niezwykłych spotkaniach ze studentami Uniwersytetu Rzeszowskiego i Politechniki Rzeszowskiej, z Państwem: Dominiką, Pauliną, Joanną i Patrykiem. Studenci zapoznali uczniów z tematyką obrotu bezgotówkowego, tajnikami budżetu domowego, a także poprzez zabawy i konkursy starali się rozbudzić w nich oszczędność oraz przedsiębiorczość.
Studenci wyłonili 4 uczniów tj. Martynę Masiak, Katarzynę Dąbek, Michała Fudali i Damiana Szewczyka. Uczniowie ci reprezentowali szkołę podczas Wielkiego Finału, który odbył się 27 listopada 2015 r. na Politechnice Rzeszowskiej. Nasza drużyna zdobyła główną nagrodę po prezentacji gry edukacyjnej o tematyce ekonomicznej „ Postaw na pieniądz” – gra zostanie wydana, a sponsorem będzie Narodowy Bank Polski.

Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach w ramach Dni Otwartych NBP w Rzeszowie. Udział w projekcie był wspaniałą, niezapomnianą przygodą, która na długo pozostanie w pamięci uczniów.