Home » Aktualności » Goście z Hiszpanii, Czech i Francji

Goście z Hiszpanii, Czech i Francji

W październiku i listopadzie tego roku nasza szkoła gościła 3 grupy nauczycieli z Hiszpanii, Czech i Francji w ramach programu Erasmus + Akcja KA1. Goście odbywali w szkole tzw. jobshadowing, przyglądali się pracy nauczycieli, poznawali nowe metody i techniki nauczania, polski system oświaty i wymieniali się doświadczeniami. Nauczyciele z Czech Michal Franek, JannisIsakidis, Renata Vysloužilová i Pavel Navrátil – koordynator projektu „Moderníškola – The modern school”  z Základníškola w Kojetínie obserwowali lekcje języka angielskiego, fizyki, chemii, nauczania początkowego i historii. Panie Fabienne Amistadi i Frédérique Marion z  Ecoleélémentaire Publique Pasteur w Saint Jean en Royans we Francji  w ramach projektu „ Let`s go to Europe to e-learn English” oraz Pani Raquel Ruiz de Pascual Gutiérrez i pan José Ángel Carrasco Marín z CP. Beethoven z Torrejon de Ardoz  w Hiszpanii w ramach projektu „ Mirando a Europa” obserwowali lekcje języka angielskiego i matematyki. Wszyscy rozmawiali z uczniami o swoich krajach i pokazali prezentacje. Goście uczestniczyli także w zajęciach pozalekcyjnych i szczególnych wydarzeniach w szkole np.  Dniu Nauki pod hasłem  „Cztery Żywioły”.  Szkoła na co dzień korzysta z bliskości różnych instytucji kultury dlatego goście zostali zabrani na warsztaty w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej i w Galerii Sztuki Współczesnej.