Home » Aktualności » Rajd pieszy klasy V a

Rajd pieszy klasy V a

Dnia 4 września 2019 r. uczniowie klasy V a wraz z wychowawcą P. Barbarą Kijanką uczestniczyli w ramach projektu „Poznaję Przemyśl” w rajdzie pieszym. Uczniowie poznawali kolejne zabytki miasta Przemyśla. Odwiedzili kościół Karmelitanek, gdzie przy okazji poznali historię dwóch dziewczyn Stefci i Helenki ratujących Żydów w czasie II wojny światowej. Następnie uczniowie poszli do parku mijając po drodze Przemyską Archikatedrę. W Parku Miejskim im. Mariana Strońskiego odwiedzili Zamek Kazimierzowski i przez Bramę Sanocką Dolną i Górną dotarli na Górę Trzech Krzyży. Po krótkim odpoczynki dotarli do Wzniesienia a stamtąd na Kopiec Tatarski mijając po drodze umocnienia pierścienia wewnętrznego Twierdzy Przemyśl. Rajd poprowadziła P. Małgorzata Banicka – opiekun Szkolnego Koła Turystycznego.