Home » Archiwum » Rok szkolny 2018/2019 » Nauczyciele z Hiszpanii z wizytą w naszej szkole

Nauczyciele z Hiszpanii z wizytą w naszej szkole

Od 4 do 8 lutego 2019 roku gościliśmy w naszej szkole panią dyrektor  Mariló López Montes i nauczycielkę języka angielskiego i francuskiego panią Isabel María Gento Lozano  z CEIP Jose Maria del Moral z Tomelloso, Castilla – La Mancha w Hiszpanii. Panie odbywały u nas jobshadowing w ramach projektu KA1 “Nuestras culturas abrazan Europa”. Razem z nauczycielkami do szkoły przyjechała sympatyczna maskotka projektu Tinajito. Panie odwiedziły klasy i przyglądały się lekcjom języka angielskiego, techniki, języka niemieckiego, wychowania fizycznego, historii i zajęć komputerowych. W klasie I a czekała na nie miła niespodzianka. Uczniowie tej klasy przygotowani przez wychowawczynię panią Dorotę Jamroz powitali gości hiszpańską piosenką, tańcem i strojami. Oprócz zajęć w szkole pokazaliśmy warsztaty ceramiki w Zapiecku i zajęcia w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej.

Panie przywiozły listy od swoich uczniów i zabrały listy przygotowane przez naszych uczniów. W klasie ósmej rozmawiały z uczniami na temat Hiszpanii, jej tradycji, kultury i języka. Uczniowie pytali również o sprawy tak kontrowersyjne jak problem Katalonii i walki byków. W środę  wzięły czynny udział Dniu Otwartym Szkoły. Obok stoiska prezentującego szkołę promującą zdrowie, przygotowały własne z hiszpańskimi przysmakami.

Był również czas na spotkania towarzyskie, wymianę doświadczeń i zajęcia z Aerobiku prowadzone przez panią dyrektor Beatę Kosicką – Siwak.

Oprócz pobytu w szkole pokazaliśmy im miasto i zabraliśmy na wycieczkę do Arłamowa. W drodze do Przemyśla dodatkowo zwiedziły Kraków i obóz koncentracyjny Auschwitz.

Ze szkoła w Tomelloso łączy nas jeszcze jeden projekt – Twinny travelling in Europe. Projekt eTwinning. Miś właśnie zakończył wizytę w CEIP Jose Maria del Moral i wrócił na chwilę do naszej szkoły.