Home » Archiwum » Rok szkolny 2018/2019 » POLSKO-LITEWSKI PROJEKT „ LAS NIE MA GRANIC”

POLSKO-LITEWSKI PROJEKT „ LAS NIE MA GRANIC”

Młodzież z Krokialaukis Gymnasium Tomas Norus–Naruševičius na Litwie wzięła udział w polsko-litewskim projekcie „Las nie ma granic”. W dniach 17-20 września 14 uczniów z obu szkół uczestniczyła w warsztatach przyrodniczych na temat lasu. Dzięki współpracy z Nadleśnictwem Krasiczyn i Zespołem Parków Krajobrazowych w Przemyślu udało się przygotować ciekawy program i wycieczki. W pierwszym dniu wizyty uczniowie rozpoznawali drzewa i zwierzęta, odwiedzili szkółkę leśną, spacerowali ścieżką edukacyjną w Hołubli i zwiedzali Krasiczyn – zamek i park polsko – litewskiej rodziny Sapiehów. W drugi dzień wizyty rysowali las i odwiedzili Park Krajobrazowy Pogórza Przemyskiego w tym fort w Grochowcach i Kalwarię Pacławską. W ostatnim dniu podczas warsztatów dramy uczniowie odgrywali scenki o tematyce leśnej, śpiewali piosenki, robili wianki, oglądali prezentację na temat lasów na Litwie i czytali fragment opisu lasu w Panu Tadeuszu po litewsku i po polsku. Przez cztery dni uczniowie z Litwy mieszkali w domach polskich rówieśników. Wszyscy mają nadzieję, że kontakty i przyjaźnie będą kontynuowane, a projekt zaprezentowany będzie na platformie e-Twinning.