Home » Archiwum » Rok szkolny 2016/2017 » Udział uczniów naszej szkoły w marszu poparcia w Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Dnia 5 maja 2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w marszu poparcia w Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Dzień Godności wywodzi się z Francji i przypada oficjalnie na dzień 5 maja. Data ta nie została wybrana przypadkowo. Tego dnia w całej Europie obchodzony jest Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Ten dzień jest okazją do budzenia świadomości, że obok nas żyją ludzie, tacy sami jak my, z wieloma talentami i możliwościami, tylko z innymi potrzebami.