Dogoterapia

W czwartek uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w zajęciach z dogoterapii. Zajęcia prowadzone były przez p. Monikę Drymajło – profesjonalnego dogoterapeutę. Dzieci uczyły się jak zajmować się psem, jak rozpoznawać nastroje psów, jak bezpiecznie się z nim bawić oraz wiele innych przydatnych rzeczy w życiu codziennym z czworonogami. Miały okazję zaprzyjaźnić się z Angusem, który jest świetnym psim terapeutą przełamującym lęki i obawy dzieci, nie mających dotąd bezpośredniej styczności z psami. Dzięki temu spotkaniu nabrały pewności siebie i wiary w dobre serca zwierząt.

Zajęcia zostały przeprowadzone z inicjatywy nauczycieli świetlicy szkolnej : Elżbiety Piejko i Małgorzaty Banickiej.