Home » Archiwum » Rok szkolny 2016/2017 » Rajd Rodzinny

Rajd Rodzinny

Dnia 17.09.2016 r. odbył się rajd pieszy dla uczniów , rodziców i nauczycieli naszej szkoły. Rajd poprowadziła Pani Małgorzata Banicka – Opiekun Szkolnego Koła Turystycznego oraz  wychowawczynie klas  pani Małgorzata Jagustyn, Elżbieta Oleszek i Małgorzata Łupicka. Celem rajdu była integracja uczniów oraz przybliżanie walorów przyrodniczo-historycznych najbliższej okolicy. Trasa rajdu prowadziła spod naszej szkoły przez Park Miejski, Fort XVI na Zniesieniu, Górę Trzech Krzyży, Bramę Sanocką, Górną, Bramę Sanocką Dolną do szkoły. W trakcie wędrówki Pani Małgorzata Banicka opowiadała o historii miasta i zabytkach, które znajdowały się na trasie rajdu. W drodze powrotnej grupa zatrzymała się przy Pomniku Ofiar Katynia i Pamięci Zesłańców Sybiru oddając cześć pomordowanym. Przy pomniku Opiekun Koła przypomniała o obchodzonej w dniu dzisiejszym rocznicy napaści ZSRR na Polskę w 1939 r.